Naprawa i iniekcje konstrukcji betonowych

W ramach naprawy konstrukcji betonowych świadczymy następujące usługi: ​

  • wzmacnianie konstrukcji budowlanych metodą CFRP (taśmami),
  • zaprawy naprawcze pcc,
  • torkretowanie,
  • iniekcje uszczelniające,
  • iniekcje sklejające,
  • stabilizacja gruntu metodą iniekcji,
  • uszczelnienie dylatacji.
Previous
Next

Obszar naszego działania

W obszarze naprawy konstrukcji betonowych docieramy do następujących sektorów:

 

Budownictwo miejskie

Budynki mieszkalne i usługowe, w tym także handlowe, biurowe, użytku kulturalnego, szkoły, szpitale, a także budownictwo jednorodzinne.

Budownictwo przemysłowe​

Obiekty służące technologii produkcji, jak np. hale, silosy, estakady, zbiorniki oraz składowiska, magazyny, obiekty administracyjne, socjalne.

Budownictwo komunikacyjne​

Mosty i wiadukty drogowe, skrzyżowania wielopoziomowe, tunele, przejścia podziemne, przepusty, wraz z dworcami i obiektami zaplecza.

Skuteczne iniekcje

Niewłaściwa izolacja fundamentów czy działanie wód gruntowych może powodować przecieki wewnątrz konstrukcji budowli. Pomimo tego, że proces należy do rodzaju nieodwracalnych, istnieje skuteczny sposób na jego zahamowanie.

Iniekcja uszczelniająca jest jedną z najbardziej przyjaznych i skutecznych metod naprawy rys i pęknięć konstrukcji żelbetowych. Zaletą stosowania tego typu zabiegów ciśnieniowych jest krótki czas realizacji oraz brak uciążliwych wykopów i kosztownych zmian w odkrywaniu fundamentów.

Aby iniekcja uszczelniająca została przeprowadzona skutecznie niezbędna jest właściwa analiza danego przypadku. Elementy, które powinny zostać poddane ocenie to m.in stan przegrody i rodzaju materiału użytego do jej skonstruowania, rodzaj i przebieg rys, szerokość i zmienność rozwarcia, warunki cieplno – wilgotnościowe, obecność wilgoci lub wody oraz warunki użytkowania obiektu.

Do usług w zakresie iniekcji zaliczamy uszczelnienie pęknięć, rys a także uszczelnienie dylatacji.  Pracujemy na produktach sprawdzonych producentów m.in. Arcan, Tradecc, Fosroc.

Naprawy i iniekcje konstrukcji betonowych - wybrane realizacje

Kliknij i dowiedz się więcej: