Case study

PIERWSZE SZKOLENIE Z INIEKCJI ZA NAMI!

Celem szkolenia była nie tylko prezentacja produktów Budmech przeznaczonych do iniekcji ale również poruszenie ważnych problemów związanych z hydroizolacjami budynków inżynieryjnych, jak i mieszkaniowych. Prezentację, połączoną z praktycznym pokazem zastosowania żywic i żeli iniekcyjnych, poprowadził Marek Wilary wraz z Mirkiem Mardasem. Swoich kolegów z Działu Hydroizolacji dodatkowo wspierał Karol Miazio, który opowiedział o foliach Fatrafol do hydroizolacji tarasów i balkonów. Gościem specjalnym był doktorant Politechniki Białostockiej – Piotr Koda, ekspert w dziedzinie renowacji obiektów zabytkowych. Pan Piotr omówił problemy związane z prawidłowym przeprowadzaniem prac renowacyjnych w architekturze zabytkowej.

Podczas przerw między prelekcjami Mirek pokazywał próbki produktów do iniekcji, opowiadał o ich specyfice i prezentował jak je prawidło używać. Ważną częścią tego szkolenia były praktyczne pokazy działania żywic i żelów iniekcyjnych. Na przygotowanych wcześniej blokach betonowych został zaprezentowany proces zabezpieczania konstrukcji z wykorzystaniem różnych produktów. Wszyscy uczestnicy otrzymali potem próbki użytych produktów, by móc wypróbować je samodzielnie podczas codziennej pracy.

– W szkoleniu wzięło udział ponad 50 osób, głównie wykonawcy robót izolacyjnych i budowlanych ale również projektanci, architekci oraz inspektorzy nadzoru. Całość została bardzo dobrze oceniona przez zaproszonych gości, a co ważniejsze skutecznie zainteresowaliśmy ich rozwiązaniami iniekcyjnymi. Sukces tego szkolenia spowodował, że rozważamy zorganizowanie kolejnych dwóch edycji jeszcze w tym roku, tym razem w innych regionach Polski – powiedział Marek Wilary, kierownik Działu Hydroizolacji.